Mielec ul. Ossolińskich 1
Tel: (+48) 17 586 36 12

Logowanie

Jagódki 2017

 

 

ODDZIAŁ IV "JAGÓDKI"

 

WYCHOWAWCY: 

 mgr Grażyna Babula                

 

 mgr Joanna Trela - Gudz

 
Wycieczka do Księgarni:

Dwie dziewczynki z grupy IV Natalia Walas i Zosia Szymańska reprezentowały nasze przedszkole na Międzyprzedszkolym Konkursie Plastycznym „Snuj się snuj bajeczko”, który odbył się 20-go lutego w PM Nr 9 w Mielcu. Każdy uczestnik losował tytuł bajki, do której tworzył pracę plastyczną w wybranej dowolnie technice.

            Nasze przedszkolaki stworzyły piękne prace do bajki o Małej Syrence i Pinokiu. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród 28-go lutego.

 
Dzieci z gr 3 i 4 wzięły udział w wystawie artystki z Krosna - Dominiki Paczkowskiej, obejrzały również film który wyjaśniał skąd u artystki wzięły się mroczne i tajemnicze obrazy.  Wystawa podzielona była na 2 części - w pierwszej były jasne, wesołe obrazy, natomiast w 2 części zdecydowanie odmienne ciemne barwy. Dzieci z zainteresowaniem oglądały twórczość artystki, stąd też powstał pomysł do stworzenia własnych dzieł, które będą powstawały w ramach konkursu plastycznego na podstawie inspiracji wystawą
w SCK-u.

 

23 stycznia dzieci z gr 4 zaprezentowały "Jasełka" dla swoich kochanych Babć i Dziadków. Ponadto wystąpiły w dwóch układach tanecznych -  do melodii z filmu "Vabank" oraz do piosenki "Despacito".
 Przedszkolaki śpiewały piosenki, tańczyły i recytowały wierszyki. Goście byli poruszeni. W oczach niektórych, można było dostrzec łzy wzruszenia. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Kolejną niespodzianką dla naszych gości były własnoręcznie wykonane przez dzieci laurki. Na koniec wszyscy rozkoszowali się pysznymi ciastami domowego wypieku. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze.


  

 

 

 

 MIKOŁAJ

 Podobny obraz

 

  

We wrześniu mieliśmy okazję oglądać „wodny świat” podczas prezentacji „Oceanarium”. Odbyła się projekcja filmu o życiu w oceanie oraz można było obejrzeć niezwykłe okazy muszli, koralowców i rozgwiazd. Wszystkie przedszkolaki były pod wrażeniem bogactwa oceanicznego życia.
27.10.2017- wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Regionalnego, oddział Jadernówka. Odbyła się tam prezentacja dotycząca historii fotografii, podczas której dowiedzieliśmy się, jak powstał pierwszy aparat fotograficzny oraz jak rozwijała się ta dziedzina. Oczywiście wśród eksponatów nie mogło zabraknąć prawdziwych aparatów, które przed wieloma laty były używane. Mogliśmy je porównać ze współczesnymi aparatami- ich wygląd , wielkość i wagę. Nie mogło również zabraknąć informacji o najbardziej zasłużonej rodzinie  fotografów z  Mielca tj. o panach Jaderny. Z pewnością była to bardzo pouczająca i ciekawa wycieczka.

 

 

  

PIOSENKA GRUPOWA

"JAGÓDKI"

 

JESTEŚMY JAGÓDKI, LEŚNE JAGÓDKI
I MIESZKAMY W LASACH ZIELONYCH, ZIELONYCH.
OCZKA MAMY CZARNE BUŹKI GRANATOWE,
A SPÓDNICZKI SĄ ZIELONE I SELEDYNOWE .

A KIEDY DZIEŃ NADCHODZI, DZIEŃ NADCHODZI,
IDZIEMY NA JAGODY, NA JAGODY.
A NASZE CZARNE SERCA, CZARNE SERCA
BIJĄ NAM RADOŚNIE :
BUM TA RARA , BUM TA RARA, BUM, BUM, BUM.

JESTEŚMY JAGÓDKI, LEŚNE JAGÓDKI
I MIESZKAMY W LASACH ZIELONYCH, ZIELONYCH.
OCZKA MAMY CZARNE BUŹKI GRANATOWE,
A CZAPECZKI TEŻ NOSIMY,
BO NAM ZIMNO W GŁOWĘ

 A KIEDY DZIEŃ NADCHODZI, DZIEŃ NADCHODZI,
IDZIEMY NA JAGODY, NA JAGODY.
A NASZE CZARNE SERCA, CZARNE SERCA
BIJĄ NAM RADOŚNIE :
BUM TA RARA , BUM TA RARA, BUM, BUM, BUM.

Odwiedzający

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.