Krasnoludki 2018

mgr Joanna Trela - Gudz

mgr Jadwiga Łępa

Podobny obraz

Znalezione obrazy dla zapytania dzień taty gif

naszym przedszkolu dzieci miały okazję spotkać wyjątkowych gości, a mianowicie dzielnych strażaków. W trakcie spotkania nasi podopieczni wysłuchali opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedzieli się także w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną. Przedszkolaki doskonale wiedzą już, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do, między innymi, wypadków samochodowych. Dzieci miały również okazję obejrzenia z bliska wozu strażackiego oraz zapoznania się z jego wyposażeniem. Nasi goście nie tylko z zapałem opowiadali o swojej pracy, ale również cierpliwie odpowiadali na wszelkie pytania. Na zakończenie spotkania powtórzyliśmy wspólnie numery alarmowe i podziękowaliśmy naszym gościom za spotkanie.

16-go maja wybraliśmy się na wycieczkę do pobliskiej miejskiej biblioteki dziecięcej.
Mimo, że jeszcze nie chodzimy wypożycza książki jak starsze przedszkolaki, to już mogliśmy
poznać to miejsce, w którym możemy spotkać postaci z różnych bajek i przeżyć niezwykłe przygody. Pani bibliotekarka pokazała nam księgozbiór dla maluszków i jest tam baaardzo
dużo bajek, a następnie zobaczyliśmy, jak się wypożycza książki i razem z naszą panią
wybraliśmy kilka do przedszkola.

W czwartek 9 maja odwiedził naszą grupę tata jednego z przedszkolaków- p. Piotr
Stępień, który opowiedział nam o swojej pracy- lekarza medycyny. Dzieci miały okazję
obejrzeć narzędzia lekarskie, wypróbować działanie niektórych z nich, a przede wszystkim
przekonać się, jak ważne zadania wypełniają lekarze lecząc ludzi.
Dzieci zyskały nowe informacje o sposobach dbania o zdrowie, wiedzą już, że same
nie mogą zażywać lekarstw, a przede wszystkim że wizyt lekarskich nie należy się bać. I
oczywiście niektóre już planują w przyszłości zostać lekarzami!

DZIEŃ BABCI I DZIADZIA

W ten sposób KRASNOLUDKI  mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich. Po występach goście oraz dzieci zostali zaproszeni na przygotowany przez mamy słodki poczęstunek, a na pamiątkę spotkania goście obdarowani zostali upominkami.

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w naszym przedszkolu  odbyła się 15 listopada. KRASNOLUDKI  zaprezentowały przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor, a potem słodki poczęstunek. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

Odpoczynek:

„Zgodnie wszyscy się bawimy” - zabawy swobodne.

Spacer do pobliskiego lasku:

A obiadek jemy tak:

Owocowe przysmaki
W ostatnim tygodniu września rozmawialiśmy o owocach, wiemy, że mają dużo witamin i są
zdrową przekąską. Nasze panie przygotowały nam degustację wybranych owoców- było
pysznie! :)

"Krasnoludki"

My jesteśmy krasnoludki,
Hopsa sa, hopsa sa,
Pod grzybkami nasze budki,
Hopsa sa, hopsa sa,
Jemy mrówki, żabie łapki,