Tel: (+48) 17 586 36 12

mgr Renata Szumełda

mgr Sabina Wnuk

Wycieczka do JADERNÓWKI:

Warsztaty w Pałacyku Oborskich n/t "Polska niepodległa".

Życie i losy polskich żołnierzy walczących o niepodległość Polski to trudny, ale jakże interesujący dla  dzieci uczestniczących w  warsztatach "Nasza Niepodległość". Manierka, kabura, nabój, karabin z przed 100 lat, to niektóre z wielu eksponatów, które dzieci mogły obejrzeć i dotknąć. Ciekawość wzbudził żołnierz w okopach i huk wystrzałów oraz mundur żołnierski. Dziękujemy mamom, a nawet dziadkom za uczestnictwo w tej lekcji historii.

Dziękujemy tacie Wiktora R. za miłą niespodziankę dla każdego dziecka. Dzieci wraz z rodzicami złożyły swoje małe modele samolotów, wysłuchały historii służb naszych żołnierzy poza granicami Polski.

Na zaproszenie mamy Kuby LEŚNE DUSZKI  pojechały na wycieczkę do Zakładu Produkcji klocków "COBI - FACTORY".

Przedszkolaki spotkały się z pracownikami linii produkcyjnej oraz dowiedziały się :

-jak powstają klocki?

-z jakiego materiału powstają ?

-jak się je maluje?

-jak przebiega segregacja?

Dziękujemy za spotkanie pracownikom "COBI" oraz otrzymane upominki.

Dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców mogliśmy zwiedzić jeden z zakładów produkcyjnych w naszym mieście.

Dziękujemy!

Październik to czas kiszenia kapusty na zimę, bez której trudno sobie wyobrazić tradycyjną polską kuchnię.

LEŚNE DUSZKI  poznały proces powstawania kapusty kiszonej domowym sposobem.  Samodzielnie z dużym zaangażowaniem przystąpiły do pracy, po uprzednim zrobieniu zakupów w pobliskim sklepie.

Udział w warsztatach inspirowanych twórczością Jana Kantego Pawluśkiewicza.

28.09.2018 r. "LEŚNE DUSZKI" wybrały się na wycieczkę  lesie poszukiwać śladów jesieni. Miały okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew. Ta wycieczka - to obserwacja naturalnego świata roślin, zwierząt, oraz wspaniałe przeżycia dla przedszkolaków. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały "skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście (tylko te, które same spadły z drzewa), szyszki, żołędzie.

"LEśNE DUSZKI"

ŻYJA W LESIE LEŚNE DUSZKI,
KTÓRE CZYSZCZA LEŚNE DRÓŻKI.
MAJA MIOTŁY I SZUFELKI,
I DO PRACY ZAPAŁ WIELKI.

PIORA LIŚCIE, MYJA SZYSZKI,
AŻ DOKOŁA WSZYSTKO BŁYSZCZY.
MUCHOMOROM PIORA GROSZKI,
BO TE DUSZKI, TO CZYŚCIOSZKI.

GDY KTOŚ CZASEM W LESIE ŚMIECI,
ZARAZ DUSZEK ZA NIM LECI,
ZARAZ SIADA MA NA RĘCE,
GRZECZNIE PROSI " NIE ŚMIEĆ WIĘCEJ!"