Tel: (+48) 17 586 36 12

WYCHOWAWCY:

mgr Jolanta Kapusta

mgr Bożena Jędrychowska

Znalezione obrazy dla zapytania dzień mamy i taty gif

Z okazji Twojego dnia mamo
Za wczoraj i za dziś-zawsze tak samo
Każdym czułym serca uderzeniem
I każdym z niego płynącym życzeniem
Zdrowia, sił i codziennej radości
Wraz ze słowami największej wdzięczności
Za wszystkie dla mnie trudy i starania
Składamy dzisiaj podziękowania!!!!

Znalezione obrazy dla zapytania serce gify ruchome

Tyś, tatusiu ukochany strzegł mnie bacznie od kołyski.
Mam w pamięci twe nauki, pocałunki i uściski.
Cóż Ci mogę dać tatusiu, za opieki Twojej słońce?
Tylko wdzięczność nie wygasłą
Tylko serce kochające.

13.02.2018r. "Leśne duszki" wybrały się do SCK na wystawę malarstwa pani Dominiki Paczkowskiej.

Dzieci z dużym zainteresowaniem i zaciekawieniem oglądały ekspozycję obrazów.
Zwiedzanie wystawy umożliwiło przedszkolakom kontakt ze sztuką, uwrażliwiło je na piękno otaczającej przyrody. Mamy nadzieje, że ta wystawa zainspiruje i zachęci dzieci do podjęcia własnej aktywności twórczej.

Organizatorem projektu „Miś Teofil dba o zdrowie i każdemu o tym powie jest Przedszkole Miejskie nr 13 w Mielcu, ul. Ignacego Łukasiewicza 1 B.

Bardzo miło nam jest poinformować, że  program "Miś Teofil dba o zdrowie i każdemu o tym powie!" został objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Mielca.

Do realizacji programu przystąpiliśmy  i  rozpoczęliśmy swą przygodę z Misiem Teofilem i programem zdrowotnym, który ma na celu nauczyć co jest najważniejsze dla zdrowia każdego przedszkolaka, a także zdrowia jego bliskich.

Dworek Oborskich na wystawie stałej prezentuje pamiątki związane z dawnymi właścicielami budynku oraz parku - rodziną Oborskich, najstarsze pamiątki związane z Mielcem i regionem w tym kości oraz kieł mamuta odnalezione na terenie Mielca oraz oraz galerię obrazów pokazujących dawnych mieszkańców miasta oraz najcenniejsze obrazy muzeum. W Dworku Oborskich eksponowane są także wystawy czasowe o różnorodnej tematyce: archeologiczne, myśliwskie, przyrodnicze - bursztynu oraz związane z różnymi
zagadnieniami z historii Miasta.
W dniu 09. 01.2018.byliśmy na wystawie bursztynu w Dworku Oborskich . Dzieci wysłuchały skąd się bierze bursztyn, oglądnęły eksponaty muzealne, uczestniczyły w warsztatach i zabrały do domu wykonane z plasteliny " bursztyny".

Podobny obraz

Andrzejki w Bibliotece

9 Listopada  „Leśne Duszki”  wybrały się na wycieczkę do zakładu fotograficznego „GRANMARK”. Dzieci zostały bardzo mile przyjęte. Zobaczyły zakład fotograficzny od zaplecza. Przedszkolaki zostały zachęcone do rozwijania zainteresowań oraz zapoznały się z  zawodem fotografa.

Robotyka i informatyka w wydaniu Świata Robotyki to wyjątkowa formuła programu nauczania, pozwalająca zachęcić do poznawania podstaw tych dziedzin oraz sukcesywnego rozwijania umiejętności.
W środę gościliśmy panie, które przybliżyły dzieciom działanie takich robotów. Przedszkolaki miały możliwość przywitania się z robotem,  obserwowaniem jak się porusza .Co można wykonać z klocków? (a tu już działa nasza wyobraźnia) .

Robotyka  jest dziedziną łączącą w sobie wiadomości z elektroniki, programowania i nowoczesnych technologii.
Kilka  zdjęć z tego dnia w naszej grupie.

Nasze Przedszkole odwiedziło "MOBILNE OCEANARIUM".Zaletą tego projektu jest połączenie funkcji edukacyjnej z rozrywką co pozwala na edukację dzieci poprzez atrakcyjną formę nauki.Mobilne oceanarium to niezwykła podróż w głąb oceanu oraz możliwość zobaczenia jego licznych ,fascynujących mieszkańców. Dzieci w oceanarium przebywały w specjalnej kopule .Miały wrażenie przebywania w głębi oceanu,dzięki pływającym wokół nich egzotycznym rybom,mieszkańcom raf koralowych. Było to niezwykłe przeżycie.

"LEśNE DUSZKI"

ŻYJA W LESIE LEŚNE DUSZKI,
KTÓRE CZYSZCZA LEŚNE DRÓŻKI.
MAJA MIOTŁY I SZUFELKI,
I DO PRACY ZAPAŁ WIELKI.

PIORA LIŚCIE, MYJA SZYSZKI,
AŻ DOKOŁA WSZYSTKO BŁYSZCZY.
MUCHOMOROM PIORA GROSZKI,
BO TE DUSZKI, TO CZYŚCIOSZKI.

GDY KTOŚ CZASEM W LESIE ŚMIECI,
ZARAZ DUSZEK ZA NIM LECI,
ZARAZ SIADA MA NA RĘCE,
GRZECZNIE PROSI " NIE ŚMIEĆ WIĘCEJ!"