Wesołe nutki 2018

mgr Beata Grabiec

Nauczyciel wspomagający: mgr Monika Herchel

DZIEŃ BABCI I DZIADZIA

23 stycznia w naszym przedszkolu WESOŁE NUTKI gościły swoje babcie i dziadziów. Dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Głównym punktem programu artystycznego było przedstawienie bajki: "Królewna Śnieżka i krasnoludki". Dzieci wspaniale wcieliły się w rolę bohaterów, co sprawiło ogromną radość i zadowolenie gości.

Natomiast 24 stycznia zdolności aktorskie mogli podziwiać rodzice dzieci zaproszonych na inscenizację bajki.

26 listopada w gr. V odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców i dzieci pt.:"Dzień Misia".

Dzieci wspólnie z rodzicami tańczyły, oglądały film edukacyjny: "Jak produkuje się pluszowe misie?",

układały historyjkę "Jak powstaje miś".

Na koniec każde dziecko  z rodzicem wykonało pracę plastyczną "Mój miś", zadaniem było pokolorowanie

i nadanie imienia.

W przedszkolu odbył się "Dzień Misia". Były wspólne tańce, rymowanki i zabawy. Każda grupa otrzymała prezent w postaci kolorowanek z misiami.

Grupa V brała udział w zajęciach na świetlicy szkolnej. Dowiedzieliśmy się :
-jak wyglądają sale świetlicy?
-w jaki sposób spędza się tam czas?
-czego można się nauczyć?
Mieliśmy również okazję zobaczyć szerokie szkolne korytarze, na których znajduje się wiele wystaw i ogłoszeń.

Udział w koncercie niepodległościowym w SCK "Przedszkolaki dla Niepodległej". Dzieci z gr. V wystąpiły na scenie prezentując ludowego "Kujawiaka". Przedszkolaki godnie reprezentowały nasze przedszkole.

Wycieczka do Pałacyku Oborskich - warsztaty n/t "Polska niepodległa". Dzieci z gr V wybrały się wraz ze swoimi paniami oraz chętnymi rodzicami na warsztaty o tematyce swojej ojczyzny. Poznały historię, oglądały albumy, pomieszczenia, pamiątki z okresu zaborów. Na zakończenie kolorowały symbole narodowe - flagę i godło. Wycieczka była tym bardziej udana, że dzieci odbyły podróż autobusem MKS.

Powitanie jesieni - dzieci wzięły udział we wspólnych zabawach - nie zabrakło tańców, zagadek i grupowych konkurencji. Przedszkolaki utrwaliły wiadomości na temat jesiennego sadu, lasu i ogrodu. Każda grupa zaprezentowała wybraną piosenkę dla "Pani Jesieni".
 18.09. przedszkolaki zwiedzały wystawę malarstwa Jana Pawluśkiewicza.
Uczestniczyły w warsztatach plastycznych w SCK podczas, których wykonywały prace na podstawie  obejrzanej wystawy, tak jak oryginalnie.
 Wesołe Nutki również wykonywały swoje prace za pomocą długopisów żelowych

'WESOŁE NUTKI'

DO PRZEDSZKOLA WPADŁY NUTKI
WSZYSTKIE MIAŁY CZARNE BUTKI,
CZARNE GETRY I CZAPECZKI
I SKAKAŁY, JAK PIŁECZKI.

NAWET NA LEŻAKOWANIU
PRZESZKADZAŁY DZIECIOM W SPANIU
I SKAKAŁY PO KOCYKACH
W CZARNYCH GETRACH I BUCIKACH.

POPROSIŁY O MIESZKANIE
W DUŻYM, CZARNYM FORTEPIANIE