Tel: (+48) 17 586 36 12

WYCHOWAWCY: mgr Elżbieta Gaj

mgr Beata Grabiec

Nauczyciel wspomagający: mgr Jadwiga Łępa

05.06.2018 r. byliśmy w Bibliotece i oglądaliśmy bajkę "O Orle, który myślał, że jest Kogutem"
w teatrzyku Kamishibai.

Kamishibai ( kami – papier, shibai – teatr, przedstawienie, dramat, sztuka) – teatr ilustracji, teatr obrazkowy, dosłownie: papierowy teatr. Jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małej, płaskiej, drewnianej, otwartej częściowo skrzynki, pełniącej rolę sceny/ekranu.

16.02.2018 r. WESOŁE NUTKI zwiedzały Samorządowe Centrum Kultury. Dzieci miały możliwość oglądnięcia garderoby, sali baletowej, sceny, widowni oraz wystawy pani Dominiki Paczkowskiej.

"My się Zimy nie boimy i na śniegu się bawimy"

"Miś Teofil dba o zdrowie i każdemu o tym powie" - podsumowanie programu.

Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a  powodem takiej atmosfery jest  obchodzony  w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka.

Mimo niskiej temperatury, nie tylko za oknem, ponieważ przedszkolaki przeniosły przybyłych gości "W krainę Królowej Śniegu", był to jednak najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość i wywołuje uśmiechy na  twarzach wszystkich.

Tak też było w "Wesołych Nutkach", do których  licznie  w ten dzień przybyli nasi najukochańszy dziadkowie . Przedszkolaki przedstawiły swój program artystyczny , w którym pokazały swoje umiejętności muzyczne, taneczne oraz aktorskie.  Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali  występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy prezentowały swoje umiejętności. Dzieci   swoim dziadkom wręczyły laurki . Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci.

Dnia 11 stycznia 2018r. grupa V była na wycieczce w Dworku Oborskich, w którym odbyły się „Bursztynowe warsztaty”. Dzieci zostały zapoznane z etapami powstawania bursztynu i sposobami jego obrabiania.  Uczestniczyły  w prezentacji multimedialnej, która przybliżyła im  epokę powstawania tego szlachetnego kamienia. Podziwiały piękne okazy bursztynowe i przedmioty  z nich wykonane. Zwiedziły pomieszczenia Dworku, dawną siedzibę właścicieli miasta. Wielką radość sprawiły im zajęcia plastyczne, na których lepiły z plasteliny owady uwięzione w bursztynie. W drodze powrotnej obserwowały  architekturę swojego miasta i podziwiały jego świąteczny wystrój.

Tak się bawimy w sali zabaw:

"Magiczny Dywan"

Znalezione obrazy dla zapytania mikołaj gif

W dniu 9.11.17r. "Wesołe Nutki" były na wycieczce w JADERNÓWCE,  a następnie na cmentarzu parafialnym.

"Jak działa aparat?" dzieci miały możliwość oglądnięcia wybranych modeli aparatów fotograficznych, zdjęć oraz prezentacja filmu animowanego opowiadającego w przystępny sposób jak powstają zdjęcia i jak działa aparat.

Tak bawimy się na rytmice:

'WESOŁE NUTKI'

DO PRZEDSZKOLA WPADŁY NUTKI
WSZYSTKIE MIAŁY CZARNE BUTKI,
CZARNE GETRY I CZAPECZKI
I SKAKAŁY, JAK PIŁECZKI.

NAWET NA LEŻAKOWANIU
PRZESZKADZAŁY DZIECIOM W SPANIU
I SKAKAŁY PO KOCYKACH
W CZARNYCH GETRACH I BUCIKACH.

POPROSIŁY O MIESZKANIE
W DUŻYM, CZARNYM FORTEPIANIE