Mielec ul. Ossolińskich 1
Tel: (+48) 17 586 36 12

Logowanie

Wesołe nutki 2017

WYCHOWAWCY: mgr Elżbieta Gaj

                        mgr Beata Grabiec

Nauczyciel wspomagający: mgr Jadwiga Łępa

 

Dnia 11 stycznia 2018r. grupa V była na wycieczce w Dworku Oborskich, w którym odbyły się „Bursztynowe warsztaty”. Dzieci zostały zapoznane z etapami powstawania bursztynu i sposobami jego obrabiania.  Uczestniczyły  w prezentacji multimedialnej, która przybliżyła im  epokę powstawania tego szlachetnego kamienia. Podziwiały piękne okazy bursztynowe i przedmioty  z nich wykonane. Zwiedziły pomieszczenia Dworku, dawną siedzibę właścicieli miasta. Wielką radość sprawiły im zajęcia plastyczne, na których lepiły z plasteliny owady uwięzione w bursztynie. W drodze powrotnej obserwowały  architekturę swojego miasta i podziwiały jego świąteczny wystrój.

 

  

 Tak się bawimy w sali zabaw:

  

"Magiczny Dywan"

 

MIKOŁAJ

Znalezione obrazy dla zapytania mikołaj gif

 

 

W dniu 9.11.17r. "Wesołe Nutki" były na wycieczce w JADERNÓWCE,  a następnie na cmentarzu parafialnym. 

"Jak działa aparat?" dzieci miały możliwość oglądnięcia wybranych modeli aparatów fotograficznych, zdjęć oraz prezentacja filmu animowanego opowiadającego w przystępny sposób jak powstają zdjęcia i jak działa aparat.

 

 

 

 

Tak bawimy się na rytmice:

 

 

PIOSENKA GRUPOWA

 

'WESOŁE NUTKI'


DO PRZEDSZKOLA WPADŁY NUTKI
WSZYSTKIE MIAŁY CZARNE BUTKI,
CZARNE GETRY I CZAPECZKI
I SKAKAŁY, JAK PIŁECZKI.

TA WYSOKO, A TA NISKO
TA Z PLECAKIEM , TA Z WALIZKA
ROZTAŃCZONE NUTKI TRZY:
DO, RE, MI - NUTKI TRZY.

NAWET NA LEŻAKOWANIU
PRZESZKADZAŁY DZIECIOM W SPANIU
I SKAKAŁY PO KOCYKACH
W CZARNYCH GETRACH I BUCIKACH.

TA WYSOKO, A TA NISKO
TA Z PLECAKIEM , TA Z WALIZKA
ROZTAŃCZONE NUTKI TRZY:

DO, RE, MI - NUTKI TRZY.

POPROSIŁY O MIESZKANIE
W DUŻYM, CZARNYM FORTEPIANIE
I BIEGAŁY I SKAKAŁY
PO KLAWISZACH CZARNO - BIAŁYCH

TA WYSOKO, A TA NISKO
TA Z PLECAKIEM , TA Z WALIZKA
ROZTAŃCZONE NUTKI TRZY:
DO, RE, MI - NUTKI TRZY.

Podkategorie

Odwiedzający

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.