Mielec ul. Ossolińskich 1
Tel: (+48) 17 586 36 12

Logowanie

Wesołe nutki 2018

WYCHOWAWCY: mgr Grażyna Babula

                        mgr Beata Grabiec

Nauczyciel wspomagający: mgr Monika Herchel

  Udział w koncercie niepodległościowym w SCK "Przedszkolaki dla Niepodległej". Dzieci z gr. V wystąpiły na scenie prezentując ludowego "Kujawiaka". Przedszkolaki godnie reprezentowały nasze przedszkole.

 Wycieczka do Pałacyku Oborskich - warsztaty n/t "Polska niepodległa". Dzieci z gr V wybrały się wraz ze swoimi paniami oraz chętnymi rodzicami na warsztaty o tematyce swojej ojczyzny. Poznały historię, oglądały albumy, pomieszczenia, pamiątki z okresu zaborów. Na zakończenie kolorowały symbole narodowe - flagę i godło. Wycieczka była tym bardziej udana, że dzieci odbyły podróż autobusem MKS. 

Powitanie jesieni - dzieci wzięły udział we wspólnych zabawach - nie zabrakło tańców, zagadek i grupowych konkurencji. Przedszkolaki utrwaliły wiadomości na temat jesiennego sadu, lasu i ogrodu. Każda grupa zaprezentowała wybraną piosenkę dla "Pani Jesieni".
 18.09. przedszkolaki zwiedzały wystawę malarstwa Jana Pawluśkiewicza. 
Uczestniczyły w warsztatach plastycznych w SCK podczas, których wykonywały prace na podstawie  obejrzanej wystawy, tak jak oryginalnie.
 Wesołe Nutki również wykonywały swoje prace za pomocą długopisów żelowych
 

PIOSENKA GRUPOWA

 

'WESOŁE NUTKI'


DO PRZEDSZKOLA WPADŁY NUTKI
WSZYSTKIE MIAŁY CZARNE BUTKI,
CZARNE GETRY I CZAPECZKI
I SKAKAŁY, JAK PIŁECZKI.

TA WYSOKO, A TA NISKO
TA Z PLECAKIEM , TA Z WALIZKA
ROZTAŃCZONE NUTKI TRZY:
DO, RE, MI - NUTKI TRZY.

NAWET NA LEŻAKOWANIU
PRZESZKADZAŁY DZIECIOM W SPANIU
I SKAKAŁY PO KOCYKACH
W CZARNYCH GETRACH I BUCIKACH.

TA WYSOKO, A TA NISKO
TA Z PLECAKIEM , TA Z WALIZKA
ROZTAŃCZONE NUTKI TRZY:

DO, RE, MI - NUTKI TRZY.

POPROSIŁY O MIESZKANIE
W DUŻYM, CZARNYM FORTEPIANIE
I BIEGAŁY I SKAKAŁY
PO KLAWISZACH CZARNO - BIAŁYCH

TA WYSOKO, A TA NISKO
TA Z PLECAKIEM , TA Z WALIZKA
ROZTAŃCZONE NUTKI TRZY:
DO, RE, MI - NUTKI TRZY.

 

Podkategorie

Odwiedzający

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.