Mielec ul. Ossolińskich 1
Tel: (+48) 17 586 36 12

Logowanie

DAWNIEJ I DZIŚ

 

W poniedziałek 26 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień

 

Kredki połączony z Dniem Pluszowego Misia. Z tej okazji grupa III

 

przedstawiła ze swoją panią Renatą Szumełdą przedstawienie Pt. „Kłótnia

 

kredek”. Podziwialiśmy małych aktorów i już wiemy, na czym polega mądrość

 

powiedzenia: „Zgoda buduje, niezgoda rujnuje”. Na koniec dzieci- kredki

 

wyrysowały piękny obraz z misiem w roli głównej.

 

Następnie panie R. Szumełda i J. Trela-Gudz poprowadziły urodziny

 

pluszowych misiów, których pełno było w ten dzień w naszym przedszkolu.

 

Każdy bowiem przedszkolak przyniósł z domu swojego ukochanego pluszowego

 

przyjaciela, z którym się bawił i tańczył.

 

Nie zabrakło konkursów i życzeń dla pluszowych misiów.

 

A za rok kolejne urodziny!:)

 

 

 

 

 

 

W dniach 25.10. -5.11.2018 r. odbył się konkurs plastyczny pt.: Polska mój dom" dla dzieci i rodziców z grupy III, IV, V. Celem konkursu było kształtowanie poczucia świadomości narodowej oraz szacunku do Ojczyzny, zaangażowanie dzieci w promowanie wartości patriotycznych w sposób twórczy i kreatywny. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 16.11.2018 r., gdzie jury wyłoniło trzy najciekawsze prace, oceniając pomysłowość, wkład pracy oraz estetykę wykonania. Zwycięzcami zostali: Albert S.,Szymon P. i Oliwia M. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody.

 


Dziecięcy świat po części utkany jest z bajek i baśni. Magia, tajemnica, humor i nauka ukryte w barwnych opowieściach fascynują od stuleci i małych, i dużych. Zgłębiając tę skarbnicę mądrości, czerpiemy z niej stale, bajkowy świat bowiem nie przemija i chętnie do niego wracamy. 13.11.2018 r. obchodziliśmy DZIEŃ BAJKI.

 

W piątek 9 listopada w  Przedszkolu  odśpiewaliśmy HYMN POLSKI  z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Młodzi Polacy uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla całego kraju dzień.

7.11.2018  przedszkolaki uczestnicząc w spotkaniu pod hasłem CIESZYMY SIĘ POLSKO Z TWOJEJ WOLNOŚCI – WSPÓLNIE ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI uczciły setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Starszaki przekazały młodszym kolegom dużo wiedzy z historii Polski, opowiadały o symbolach narodowych i … zaprezentowały Kujawiaka. Oczywiście wszystko uzupełnione wspaniałymi wierszami i piosenkami, wspólnym śpiewaniem hymnu, a na koniec - podsumowaniem w postaci filmu „Polak Mały”i wyklejaniem konturu Polski biało-czerwonymi sercami.

Akademię swoją obecnością zaszczycili 
pani żołnierz, dzięki której dzieci miały możliwość obejrzenia przykładowych mundurów
oraz przedstawiciele  AKADEMII UMIEJĘTNOŚCI TECHNICZNYCH LEONARDO, którzy zaprezentowali przedszkolakom modele samolotów.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. 


 

W tegorocznej ,,Scenażerii” na scenie sali widowiskowej Domu Kultury SCK

zaprezentowały się dzieci z mieleckich przedszkoli.

Wspaniałe spektakle przygotowane przez maluchy można było

oklaskiwać 30 października. Na scenie mogliśmy podziwiać także

przedszkolaków z naszego przedszkola - Grupę Teatralną "TRÓJECZKA"

z montażem słowno - muzycznym "PANI JESIEŃ DARY NIESIE".

Prapremiera tego przedstawienia miała miejsce w naszym

przedszkolu w dniu 26.10.2018 r.

Zapraszamy do galerii zdjęć:


W dniu 30.10.2018 r. nasze przedszkolaki, oglądając bajkę "O babci, krasnoludkach i kolorowych kulkach", przedstawioną przez aktorów teatrzyku SKRZAT z Krakowa, przekonały się, że krasnoludki naprawdę istnieją!

Podczas przedstawienia panowała atmosfera pełna radości, śmiechu oraz zabawy. W czasie spotkania dzieci nie tylko się bawiły, ale i uczyły. Przedszkolaki miały możliwość bezpośredniego kontaktu z żywym słowem aktora, poznały zasady kulturalnego zachowania się w teatrze oraz nowych bohaterów bajkowych.

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. 12.10.2018r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość podczas, której przedszkolaki chciały podziękować swoim ukochanym nauczycielom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie. W tym uroczystym dniu przedszkolaki  zaprezentowały się najlepiej jak umiały. Nie zabrakło wierszy, życzeń i piosenek. Na zakończenie każda pani otrzymała miły upominek . Dziękujemy!

 

"Niektórzy zaczynają od niego dzień. Innym przychodzi z trudem. Bez względu na to czy uśmiechasz się często, czy sporadycznie. Święto stworzone  jest po to, aby przypomnieć zabieganym, że uśmiech jest niezbędny w życiu: pomaga znieść przeciwności losu, uczy dystansu do drobnych niepowodzeń, ułatwia kontakty międzyludzkie. Święto zawdzięczamy Harveyowi Ball, który w 1963 roku stworzył znaczek uśmiechniętej, bardzo schematycznej buźki na żółtym tle – symbol radości i dobrej woli". 5 października w naszym przedszkolu było bardzo radośnie i wesoło, a to za sprawą  Dnia Uśmiechu.

 

 

We wrześniu w naszym przedszkolu gościliśmy reprezentantów Zespołu Pieśni i Tańca "RZESZOWIACY".

 

Zorganizowane spotkanie miało na celu  zapoznanie dzieci  „na żywo” z muzyką ludową i tańcem regionalnym.  Poznanie  podstawowego  tradycyjnego stroju rzeszowskiego i łowickiego oraz Księstwa Warszawskiego (damskiego i męskiego). Spotkanie miało również na celu  promocję folkloru mieleckiego, uwrażliwienie dzieci na piękno muzyki  oraz przybliżenie przedszkolakom pięknej kultury ludowej. Dzięki temu spotkaniu  przedszkolaki  przekonały się, że kultura ludowa regionu jest wciąż żywa, a poznawanie tańców regionalnych atrakcyjnym sposobem na spędzanie wolnego czasu, natomiast strój ludowy jest wyrazem patriotyzmu i symbolem polskości.  Na pamiątkę spotkania przybyli goście  otrzymali prezent . Nie zabrakło również wspólnych pamiątkowych zdjęć.  Dzieci były zachwycone występem.

 

Dziękujemy!

 

 

 

 

Wizyta ratownika medycznego.
Nasze przedszkole odwiedził ratownik medyczny. Mieliśmy okazję dowiedzieć się, czym się
zajmuje, poznać podstawowe sprzęty, których używa się do udzielania pomocy. Wiemy też,
że takiej osoby nie należy się bać, bo ona dba o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.
Była to też okazja, aby wypróbować działanie niektórych sprzętów osobiście.


 

17.09. przedszkolaki brały udział w spotkaniu z Policjantką , w czasie którego dzieci poznały i utrwaliły zasady bezpieczeństwa na ulicy oraz w czasie spotkania z obcą osobą. Dzieci ćwiczyły pozycję "żółwia" przydatną w czasie ataku groźnego psa oraz obejrzały radiowóz policyjny.Dziękujemy za spotkanie!


Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

 

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

 

 

W naszym przedszkolu także świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. Dzieci brały udział w zabawach i konkursach. Na koniec przedszkolaki podziwiały wznoszące się w powietrze balony, do których przypięte były marzenia dzieci - każda grupa miała oddzielny balon.

Odwiedzający

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.