Mielec ul. Ossolińskich 1
Tel: (+48) 17 586 36 12

Logowanie

DAWNIEJ I DZIŚ

 

 

W  roku szkolnym 2017/2018 nasze przedszkole we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną w Mielcu po raz kolejny przystąpiło do programów edukacyjnych: „Czyste powietrze wokół nas” oraz „Czyste ręce zdrowia więcej”.

Realizując programy spotkałyśmy się z zadowoleniem dzieci, które bardzo chętnie uczestniczyły w proponowanych zajęciach oraz z akceptacją rodziców, którzy wspierali programy. Generalnie rodzice uznają potrzebę realizacji tego typu zajęć i są zadowoleni, że przedszkole wychodzi z taką inicjatywą.

Realizując zajęcia dzieci obserwowały źródła dymu podczas wycieczki. Dzieci ozdabiały także postać Dinka, kolorowały kwiaty, poszukiwały tabliczek „zakaz palenia". Przedszkolaki śpiewały piosenkę o zielonym Dinku, który nie lubi palaczy i ucieka przed dymem.

„ Czyste ręce – zdrowia więcej”.- program miał na celu  uwrażliwienie dzieci na stosowanie podstawowych zasad  higieny w codziennym życiu oraz podkreślenie znaczenia  czystości  rąk dla zachowania zdrowia. 

 

25.01.2018 r dzieci z grupy III, IV oraz V były gośćmi w SP-6. Uczniowie tejże szkoły  przedstawili „Jasełka po angielsku”, w reżyserii Pani Bernadetty Szatkowskiej . Uczniowie  chwalili się nie tylko swoimi zdolnościami aktorskimi, ale także znajomością języka angielskiego. Uczniowie doskonale opanowali tekst w języku angielskim, wielu wzruszeń przyniosły piękne wykonanie pastorałki przez przedszkolaki. Świetnie przygotowane były stroje, rekwizyty i dekoracje oraz prezentacja multimedialna.

Dziękujemy za zaproszenie!

 

Dzieci z grupy II, III, IV oraz V były na wystawie  bursztynu w Dworku Oborskich.

Mianem „bałtyckiego złota” określano przez stulecia występujący głównie na południowych wybrzeżach Morza Bałtyckiego bursztyn. Znaleziony na plaży po sztormowej pogodzie był zawsze miłą pamiątką wakacyjną i cieszył oko swoją ciepłą barwą. Najwięcej jest go w okolicach dzisiejszego Kaliningradu, na półwyspie Sambia, w okolicach Gdańska i Kłajpedy oraz na Łotwie. Ale występuje także w dużych ilościach na Wołyniu i na Lubelszczyźnie. 

Historia bursztynu zaczyna się w eocenie. Lasy bursztynowe (głównie ówczesne gatunki sosen i modrzewi) porastały tereny dzisiejszej Skandynawii. Żywica tych drzew obficie wydzielana spływała ówczesna wielką rzeką Eridanos do morza, gdzie stopniowo przez miliony lat zmieniała się w bursztyn, w zależności od warunków, o różnych odmianach barwnych. Zastygająca żywica często była pułapką dla owadów, skorupiaków czy roślin.

Zapraszamy do galerii zdjęć na stronach grupowych.

 

 

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w tym roku.

W tym roku w naszym przedszkolu odbył się „W KRAINIE LODU”.

W dniu balu już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Manów, Batmanów, … nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Podczas zabawy był pokaz mody, tańce i konkursy
Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił przedszkolakom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości , a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

 

 

 

Dnia 18 grudnia wszystkie dzieci z naszego przedszkola udały się na wycieczkę do Państwowej Szkoły Muzycznej. Celem wizyty było wspólne kolędowanie. Braliśmy udział w niezwykłym koncercie podczas którego wysłuchaliśmy przepiękne utwory.W tym dniu towarzyszyły im niezapomniane przeżycia, które rozbudziły w nich zainteresowanie muzyką. Być może i nasze przedszkolaki niebawem staną się uczniami tej szkoły.
Bardzo dziękujemy nauczycielom i uczniom za miło spędzony czas. Czekamy na kolejne spotkanie.

 

 

 

„Dziś w Przedszkolu Święto mamy, misiom STO LAT zaśpiewamy”.

Pod takim hasłem, w  dniu 24 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia, który przypada na 25 listopada. 
Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi  misiami.  Bardzo miłą niespodzianką były odwiedziny pani Rządzkiej , która wręczyła dzieciom nagrody za udział w konkursie plastycznym  „Jestem sobie mały miś” organizowanym przez Bibliotekę. Dzieci mówiły o znanych misiach oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia". Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości. 

 

 

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe - Święto Niepodległości, które w naszym przedszkolu obchodziliśmy w dniu 10 listopada. Z tej okazji wszystkie dzieci  uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla  Polaków dzień.

Dzieci oglądnęły bajkę „POLAK MAŁY” , dzięki której  utrwaliły   wiadomości na temat tego święta. Dzieci recytowały wiersz patriotyczny oraz przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Nie zabrakło zabawy przy piosence  „Jestem Polką i Polakiem” oraz słuchania „Preludium Deszczowego” Fryderyka Chopina. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju: GODŁO POLSKI, FLAGA,HYMN POLSKI.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

 

 

 

27 października przedszkolaki uczestniczyły w koncercie uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopniaim. M. Karłowicza.

Dzieci miały okazję posłuchać oraz zapoznać się z wyglądem  instrumentów takich jak: gitara, flet poprzeczny, klarnet, skrzypce, trąbka. Koncert miał na celu zapoznanie dzieci z instrumentami muzycznymi .

 

 

 

 

 

„Scenażeria” to przegląd grup teatralnych, w którym przedszkolaki mają okazję niekiedy pierwszy raz zaprezentować się na prawdziwej scenie. Widzowie mogli zobaczyć krótkie przedstawienia i spektakle, w których najmłodsze pociechy miały okazję pokazać swoje skrywane dotąd talenty. Emocji nie brakowało. Były wesołe piosenki, kolorowe stroje, prawdziwa, bajkowa scenografia, ale też trema i stres towarzyszące małym wykonawcom oraz oczekującym na widowni rodzicom. Trud przygotowań został jednak nagrodzony. Dzieci otrzymały kolorowe zabawki i pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.W tegorocznych występach małych aktorów wzięły udział „Jagódki” oraz „Wesołe Nutki” z montażem słowno-muzycznym „Jesienny wiatr tańczy walca”.

 

We wrześniu 2017 roku nasze Przedszkole obchodziło Jubileusz 50-lecia swojego istnienia.

Przedszkole powstało 17 września 1967 roku.

Placówką kieruje dyrektor - pani mgr Bożena Budaj.

Z okazji dnia KEN zorganizowałyśmy uroczystość, na którą zaprosiłyśmy  byłych pracowników.

Misją naszego przedszkola jest wychowanie dziecka - szczęśliwego, odpowiedzialnego, potrafiącego współdziałać w zespole, umiejącego rozwiązywać życiowe problemy.

Walory przedszkola to przede wszystkim jego korzystna lokalizacja, piękny ogród, duże, jasne sale, organizacja  zajęć dodatkowych dla dzieci oraz uroczystości rodzinnych.

Zespół doświadczonych i twórczych pedagogów wypracował doskonały program wychowawczo - edukacyjny dla dzieci w każdej grupie wiekowej. Nasze przedszkole posiada oddział integracyjny. Program wychowania przedszkolnego, który realizujemy w naszym przedszkolu wzbogacony jest także o programy autorskie naszych nauczycielek.

Na tę szczególną uroczystość wszystkie dzieci z przedszkola przygotowały program artystyczny.   Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się kronika przedszkolna.

 

 

"Kotki" oraz "Leśne Duszki" były na wycieczce. Spacerowały po ścieżce przyrodniczo-edukacyjnej "Do Bobra", utworzonej w 2004 roku przez Nadleśnictwo Mielec oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, której  celem jest podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa.

Przebieg ścieżki sprzyja aktywnemu spędzaniu czasu na łonie natury i pozwala poznać ciekawe zakątki lasów leśnictwa Cyranka oraz ich mieszkańców- bobra europejskiego. Cała trasa ma długość 3,5 km. Na tablicach przystankowych znajdziemy wiadomości o bobrach, a tablice między poszczególnymi przystankami opisują rośliny występujące w tych lasach. Pierwszy przystanek przypomina historię bobra. Na drugim i trzecim przystanku mamy okazje poznać się z wyglądem oraz życiem bobra. Piąty przystanek pokazuje stołówkę bobrów, w której nie brakuje roślin wodnych, kory oraz liści drzew. Na szóstym przystanku przyglądamy się miejscu bytowania bobrów, ponieważ zobaczyć je jest trudno, gdyż są bardzo płochliwymi stworzeniami, aktywnymi głównie nocą. 

Czy podobało się naszym przedszkolakom? Zapraszamy do galerii zdjęć:

 

 

W dniu 4.10.2017r.  przedszkolaki z grupy "Jagódki" i "Wesołe Nutki" brały udział  w wycieczce do Nowej Dęby. Dzieci miały okazję zwiedzić  Muzeum  Bombki Choinkowej. Wnętrze Muzeum zdobiły tysiące ręcznie wykonanych bombek i choinki przystrojone w różnych stylach, np. staropolskim,  norweskim czy wiktoriańskim. Pani Przewodnik, w bardzo ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o wspomnianej tematyce wystrojów choinkowych. Przedszkolaki obejrzały proces wytwarzania bombek choinkowych:  dmuchanie, malowanie, ręczne zdobienie oraz suszenie. Dzieci wzięły również udział w warsztatach własnoręcznego ozdabiania bombki oraz otrzymały bombki choinkowe  ze swoim imieniem. Zapraszamy do galerii zdjęć:

 

 

 Powitanie jesieni.

 
 

We wrześniu nasze przedszkole odwiedziła  Pani Policjantka. Podczas spotkania z dziećmi rozmawiała o bezpieczeństwie. Wyjaśniała , jak bezpiecznie dotrzeć do przedszkola i radziła, w jaki sposób przechodzić przez jezdnię. Uświadamiała także dzieciom, jak ważne jest podróżowanie dziecka w foteliku samochodowym oraz noszenie przy odzieży elementów odblaskowych.Milusińscy otrzymali wskazówki, jak zachować się w sytuacji spotkania osoby obcej, a także przypomniała o numerach alarmowych i o tym, kiedy należy z nich korzystać. Zaprezentowała również elementy umundurowania wykorzystywane w służbie policyjnej. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego i bezpiecznej zabawy przedszkolaki wręczyły Pani policjant pamiątkową laurkę.

 

 

13 września 2013 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę w sprawie ustanowienia dnia 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Inicjatywa powstania tegoż święta wyszła od dyrektorów łódzkich przedszkoli. Od tej pory co roku wszystkie dzieciaki z przedszkoli świętują swój dzień, który posiada nawet swój własny hymn.
Nasze przedszkole również przygotowało różne atrakcje dla swoich małych podopiecznych. Oprócz mnóstwa niespodzianek i drobnych upominków wręczonych przez panią dyrektor , dzieci mogły właśnie w tym dniu przyjść do przedszkola w bajkowym stroju. Panie zadbały o to, aby zajęcia były atrakcyjne i wywołały na buziach przedszkolaków mnóstwo uśmiechu. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Było wesoło i kolorowo. Przedszkolaki przypomniały sobie również o swoich prawach - tak
ważnych w życiu każdego człowieka - a także o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania się . Na zakończenie panie złożyły dzieciom życzenia i wręczyły każdemu odznakę Przedszkolaka.

Trudno jest opisać jaka radość zapanowała w tym dniu u nas w przedszkolu, dlatego też zapraszam do obejrzenia fotokroniki. Zobaczcie to sami!

 

 

Odwiedzający

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.