Mielec ul. Ossolińskich 1
Tel: (+48) 17 586 36 12

Logowanie

DAWNIEJ I DZIŚ

 

15 czerwca byliśmy na Górce Cyranowskiej, gdzie uczestniczyliśmy w podsumowaniu programu „Miś Teofil dba o zdrowie i każdemu o tym powie", którego organizatorem było Przedszkole Miejskie nr 13 w Mielcu. Program został objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Mielca.
Zapraszamy do galerii zdjęć:


Zbliżają się wakacje, dlatego też w naszym przedszkolu 14 czerwca odbyło się spotkanie z funkcjonariuszką Policji z Komendy Powiatowej w Mielcu. W trakcie spotkania przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie zachowywać się podczas nadchodzących wakacji. Policjantka ostrzegła dzieci przed zagrożeniami, jakie mogą ich spotkać podczas wakacji. Dzieci przypomniały, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz spędzać czas wolny na placu zabaw, przy akwenach wodnych i innych miejscach na świeżym powietrzu. Zwróciła także uwagę na wzmożoną czujność w stosunku do osób nieznajomych, uważanie na to czym nas ktoś częstuje. Przestrzegła przed zabawami z obcymi zwierzętami, a także prezentowała dzieciom postawę, jaką należy przyjąć kiedy zwierzę atakuje.

Dziękujemy za spotkanie!

W piątek z wizytą przybyły do naszego przedszkola panie z Biblioteki . Tym razem spotkały się z LEŚNYMI DUSZKAMI i WESOŁYMI NUTKAMI. Dzieci wzięły udział w zajęciu „Jak powstaje książka?”. Przedszkolaki zapoznały się z etapami powstawania książki na podstawie prezentacji multimedialnej. Dzieci poznały zawody związane z powstawaniem książki: pisarz- autor, ilustrator, składacz, drukarz, wydawca. Panie bibliotekarki przypomniały, zadając jednocześnie pytania; Jak należy obchodzić się z książką? Gdzie można kupić, a gdzie wypożyczyć książkę? Jak należy się tam zachować? Na czym polega praca bibliotekarza? Co to jest biblioteka? Na zakończenie dzieci podziękowały paniom bibliotekarkom wręczając kwiaty.

 


 

 

7 czerwca nasze przedszkole odwiedził Teddy Eddie ze Szkoły językowejBritish School. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach z zabawnym misiem. Miały możliwość rozmowy z gośćmi. Dzięki Teddy Eddie dziecko przyswaja do pięciu razy więcej słów niż przy użyciu standardowych podręczników. Swobodna rozmowa jest możliwa szybciej, niż w przypadku używania innych metod. Rodzic bardzo szybko widzi efekty nauczania, które rozciągają się poza znajomość słówek – wiele zdań i kontekstów sprawia, że dziecko uczy się myśleć w obcym języku, co poprawia jego zdolności kojarzenia.

5.06.2018 r. KOTKI i LEŚNE DUSZKI gościły w Obserwatorium Astronomicznymw Radomyślu Wielkim.

 Samo miejsce jakim jest obserwatorium, wzbudziło w dzieciach wielką ciekawość,a pokaz przysporzył dzieciom wiele wrażeń. Mamy nadzieję, że ten wyjazd zasiał ziarenko w poznawaniu naszego wszechświata który, jak wiadomo ciągle pozostaje nie odkryty, a stanie się przez rodziców,a potem już przez same dzieci odkrywany i zgłębiany na nowo.

Dziękujemy tacie Wiktora za pomoc w organizacji wyjazdu oraz panu Januszowi Grzyb, nauczycielowi geografii w radomyskim gimnazjum za ciekawy pokaz.

Początek czerwca to czas wyjątkowo lubiany przez wszystkie dzieci. Jak co roku 1 czerwca dzieci obchodzą swoje święto, czyli Dzień Dziecka. My uczciliśmy je 30 maja. Natomiast w czerwcu dzieci czeka wiele atrakcji. Pierwszą z nich były lody ufundowane przez firmę Froneri.

Dnia 29 maja wybraliśmy się na wycieczkę do Centrum ogrodniczego ROBI. Na miejscu przywitała nas właścicielka pani Żaneta Ziarko , która opowiedziała nam jaki towar znajdziemy w Centrum i oprowadziła nas po jego różnych działach. W międzyczasie mieliśmy okazję zadawać pytania ekspertowi, na które zawsze otrzymaliśmy odpowiedź. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób sadzić rośliny, jak o nie dbać i co zrobić kiedy wyrosną. Różnorodność i bogata oferta Centrum wszystkich zaciekawiła. Podczas wizyty dostaliśmy słodki poczęstunek oraz w prezencie torebki nasionek. To była udana wycieczka. Następnie podziękowaliśmy za poświęcony nam czas. Pani Żaneta zaprosiła nas na Piknik organizowany w połowie czerwca w Centrum Ogrodniczym ROBI.

 

Dnia 22 maja 2018 r. odbył się w SCK w Mielcu

„V Podkarpacki Konkurs Piosenki Przedszkolnej –

O Baśniowa Nutkę”.

Nasze przedszkole reprezentowała Olga Gudz

z grupy V „Wesołe Nutki” w piosence „Gra w kolory”.

Gratulujemy Oldze wspaniałego występu i życzymy dalszych

sukcesów muzycznych.

Beata Grabiec

 

W naszym przedszkolu rozstrzygnięto konkurs „EKO- ZABAWKA DLA SUPEŁKA”. Dzieci pod kierunkiem swoich Rodziców wykazały się niezwykłą inwencją twórczą i udowodniły, że wykorzystując odpady przeznaczone do recyklingu można zrobić wspaniałe zabawki. Jury nie potrafiło wybrać pierwszych miejsc. W związku z czym wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami. Gratulujemy i zapraszamy do galerii zdjęć:

 

Dnia 07.05.2018r. nasze przedszkole odwiedzili Strażacy.

Podczas tego spotkania strażacy przybliżyli przedszkolakom zasady postępowania w przypadku pożaru, sposoby alarmowania służb ratowniczych, przypomnieli numery alarmowe. Przedstawiciele straży zaprezentowali naszym wychowankom specjalne ubranie , sprzęt ochrony dróg oddechowych, sprzęt do akcji ratowniczych-gaśniczych oraz sprzęt hydruliczny.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. Z wielką radością przymierzały ubiór strażaka, hełm, aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem. Miały również możliwość zobaczenia z bliska wozu bojowego, sprzętu znajdującego się w nim. Wielką frajdą dla naszych maluchów było lanie wody.

Wrażenia jakie dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy przedstawicielom straży za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

25.04.2018 r. w naszym przedszkolu odbyła się promocja książki „Beztroskie lata” z okazji 50-lecia jubileuszu Przedszkola Miejskiego Nr 3 w Mielcu.

Przybyli goście zobaczyli występy przedszkolaków oraz mieli możliwość usłyszenia fragmentów książki czytanych przez Panie z Mieleckiej Grupy Niezrzeszonych Prozaików. Całą uroczystość  można oglądnąć w galerii zdjęć:

 

Oraz na You Tube na stronie:

https://www.youtube.com/watch?v=86ZPzA4NQ-g

 

W dniu 20.04.2018r. gościliśmy w naszym przedszkolu teatrzyk ZIELONY MELONIK ze spektaklem "Morska przygoda". Dzieci dowiedziały się  czym jest prawdziwa odwaga i gdzie jej szukać? Przedszkolaki przekonały się, że odwaga bywa ukryta w nas samych  i nie potrzebuje żadnych „magicznych” amuletów. Teatrzyk „Zielony Melonik” jak zwykle nie zawiódł oczekiwań najmłodszej widowni. Były chwile trzymające w napięciu i akcenty komediowe. I jak zawsze profesjonalnym aktorom pomagały przedszkolaki i czynnie uczestniczyły w spektaklu.

 

 Konkurs  dla dzieci niepełnosprawnych z mieleckich przedszkoli.

Wraz ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi w przedszkolu w grupie KOTKÓW i LEŚNYCH DUSZKÓW został ogłoszony konkurs na „Wielkanocną pisankę”. Dnia 27.03.2018r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Wielkość oraz technika wykonania pracy były dowolne. Prace można było  oglądać  na wystawie w wejściu do przedszkola. Wszystkie wielkanocne pisanki okazały się niepowtarzalne, a zaangażowanie oraz pomysłowość dzieci i rodziców przekroczyły nasze najśmielsze oczekiwania. Prace były wykonane z wielką dokładnością. Zapraszamy do galerii:

 

 Dnia 21.03. w dniu powitania Wiosny obchodziliśmy  w naszej grupie Światowy Dzień Zespołu Downa. Na tę okoliczność dostaliśmy zaproszenie do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu na zajęcia przybliżające tę problematykę dzieciom. Wysłuchaliśmy fragmenty serii książek  „Przygody skarpetek”. Dzieci brały udział w zabawach integrujących grupę. Wykonywały samodzielnie prace plastyczne, ozdabiając skarpetki wg własnego pomysłu. Prace dzieci zostały umieszczone na wystawie Biblioteki. Śpiewały i tańczyły do ulubionych dziecięcych piosenek.

Dziękujemy pracownikom Biblioteki za wspaniałe zajęcie, wrażliwość serca okazywane osobom niepełnosprawne i za słodki poczęstunek. 

Zredagowała:

Beata Grabiec

 

Powitanie wiosny.

 Chociaż zimy się nie boimy, choć ma dla nas wiele uroku, już bardzo stęskniliśmy się za wiosną. Dlatego w dniu rozpoczęcia astronomicznej wiosny, urządziliśmy w naszym przedszkolu uroczyste jej powitanie. Towarzyszył temu dzień zielonego koloru, więc kto mógł przyszedł w tym dniu z jakimś zielonym akcentem w ubraniu.

Przedszkolaki przedstawiły wiersze i piosenki dla pani Wiosny, wykazały się też wiedzą o zwiastunach wiosny podczas rozwiązywania zagadek, brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych o tematyce wiosennej. I chociaż pogoda za oknem była w tym roku bardzo kapryśna i momentami przypominała zimowy pejzaż, jesteśmy przekonani, że naszymi występami i pożegnaniem z Marzanną skutecznie przywołaliśmy wiosnę, która lada moment powita nas słońcem  i zielenią.

 

 

Otrzymaliśmy podziękowanie od pani Dominiki Paczkowskiej dla przedszkolaków, którzy brali udział w konkursie plastycznym inspirowanym jej malarstwem.

W ubiegłym tygodniu gościliśmy CYRK oraz TEATRZYK w Przedszkolu.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Dnia 19. 02. 2018 r. grupa III i IV była w Domu Kultury SCK na podsumowaniu konkursu plastycznego inspirowanego wystawą malarską p. Dominiki Paczkowskiej, którą dzieci obejrzały w  GALERII ESCEK (13 lutego- wtorek).

 

 

 

15.02.2018r.  do naszego przedszkola  przybył teatr lalek z przedstawieniem "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Wspaniałe kukiełki, ciekawa sceneria oraz zaskakujące efekty dźwiękowe sprawiły, że dzieci z zainteresowaniem śledziły losy królewny. Piękna baśń pouczyła przedszkolaków, że dobro zawsze zwycięża zło oraz  najważniejsze w życiu są takie wartości jak: uczciwość, miłość, dobroć i przyjaźń. Wiele radość wśród przedszkolaków wywołały rozmowy z aktorami, którzy na przykładzie naiwnej postaci Śnieżki, uczulali dzieci na niebezpieczeństwo wynikające z kontaktu z nieznajomymi.

 

 

 

 

W  roku szkolnym 2017/2018 nasze przedszkole we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną w Mielcu po raz kolejny przystąpiło do programów edukacyjnych: „Czyste powietrze wokół nas” oraz „Czyste ręce zdrowia więcej”.

Realizując programy spotkałyśmy się z zadowoleniem dzieci, które bardzo chętnie uczestniczyły w proponowanych zajęciach oraz z akceptacją rodziców, którzy wspierali programy. Generalnie rodzice uznają potrzebę realizacji tego typu zajęć i są zadowoleni, że przedszkole wychodzi z taką inicjatywą.

Realizując zajęcia dzieci obserwowały źródła dymu podczas wycieczki. Dzieci ozdabiały także postać Dinka, kolorowały kwiaty, poszukiwały tabliczek „zakaz palenia". Przedszkolaki śpiewały piosenkę o zielonym Dinku, który nie lubi palaczy i ucieka przed dymem.

„ Czyste ręce – zdrowia więcej”.- program miał na celu  uwrażliwienie dzieci na stosowanie podstawowych zasad  higieny w codziennym życiu oraz podkreślenie znaczenia  czystości  rąk dla zachowania zdrowia. 

 

25.01.2018 r dzieci z grupy III, IV oraz V były gośćmi w SP-6. Uczniowie tejże szkoły  przedstawili „Jasełka po angielsku”, w reżyserii Pani Bernadetty Szatkowskiej . Uczniowie  chwalili się nie tylko swoimi zdolnościami aktorskimi, ale także znajomością języka angielskiego. Uczniowie doskonale opanowali tekst w języku angielskim, wielu wzruszeń przyniosły piękne wykonanie pastorałki przez przedszkolaki. Świetnie przygotowane były stroje, rekwizyty i dekoracje oraz prezentacja multimedialna.

Dziękujemy za zaproszenie!

 

Dzieci z grupy II, III, IV oraz V były na wystawie  bursztynu w Dworku Oborskich.

Mianem „bałtyckiego złota” określano przez stulecia występujący głównie na południowych wybrzeżach Morza Bałtyckiego bursztyn. Znaleziony na plaży po sztormowej pogodzie był zawsze miłą pamiątką wakacyjną i cieszył oko swoją ciepłą barwą. Najwięcej jest go w okolicach dzisiejszego Kaliningradu, na półwyspie Sambia, w okolicach Gdańska i Kłajpedy oraz na Łotwie. Ale występuje także w dużych ilościach na Wołyniu i na Lubelszczyźnie. 

Historia bursztynu zaczyna się w eocenie. Lasy bursztynowe (głównie ówczesne gatunki sosen i modrzewi) porastały tereny dzisiejszej Skandynawii. Żywica tych drzew obficie wydzielana spływała ówczesna wielką rzeką Eridanos do morza, gdzie stopniowo przez miliony lat zmieniała się w bursztyn, w zależności od warunków, o różnych odmianach barwnych. Zastygająca żywica często była pułapką dla owadów, skorupiaków czy roślin.

Zapraszamy do galerii zdjęć na stronach grupowych.

 

 

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w tym roku.

W tym roku w naszym przedszkolu odbył się „W KRAINIE LODU”.

W dniu balu już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Manów, Batmanów, … nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Podczas zabawy był pokaz mody, tańce i konkursy
Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił przedszkolakom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości , a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

 

 

 

Dnia 18 grudnia wszystkie dzieci z naszego przedszkola udały się na wycieczkę do Państwowej Szkoły Muzycznej. Celem wizyty było wspólne kolędowanie. Braliśmy udział w niezwykłym koncercie podczas którego wysłuchaliśmy przepiękne utwory.W tym dniu towarzyszyły im niezapomniane przeżycia, które rozbudziły w nich zainteresowanie muzyką. Być może i nasze przedszkolaki niebawem staną się uczniami tej szkoły.
Bardzo dziękujemy nauczycielom i uczniom za miło spędzony czas. Czekamy na kolejne spotkanie.

 

 

 

„Dziś w Przedszkolu Święto mamy, misiom STO LAT zaśpiewamy”.

Pod takim hasłem, w  dniu 24 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia, który przypada na 25 listopada. 
Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi  misiami.  Bardzo miłą niespodzianką były odwiedziny pani Rządzkiej , która wręczyła dzieciom nagrody za udział w konkursie plastycznym  „Jestem sobie mały miś” organizowanym przez Bibliotekę. Dzieci mówiły o znanych misiach oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia". Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości. 

 

 

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe - Święto Niepodległości, które w naszym przedszkolu obchodziliśmy w dniu 10 listopada. Z tej okazji wszystkie dzieci  uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla  Polaków dzień.

Dzieci oglądnęły bajkę „POLAK MAŁY” , dzięki której  utrwaliły   wiadomości na temat tego święta. Dzieci recytowały wiersz patriotyczny oraz przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Nie zabrakło zabawy przy piosence  „Jestem Polką i Polakiem” oraz słuchania „Preludium Deszczowego” Fryderyka Chopina. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju: GODŁO POLSKI, FLAGA,HYMN POLSKI.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

 

 

 

27 października przedszkolaki uczestniczyły w koncercie uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopniaim. M. Karłowicza.

Dzieci miały okazję posłuchać oraz zapoznać się z wyglądem  instrumentów takich jak: gitara, flet poprzeczny, klarnet, skrzypce, trąbka. Koncert miał na celu zapoznanie dzieci z instrumentami muzycznymi .

 

 

 

 

 

„Scenażeria” to przegląd grup teatralnych, w którym przedszkolaki mają okazję niekiedy pierwszy raz zaprezentować się na prawdziwej scenie. Widzowie mogli zobaczyć krótkie przedstawienia i spektakle, w których najmłodsze pociechy miały okazję pokazać swoje skrywane dotąd talenty. Emocji nie brakowało. Były wesołe piosenki, kolorowe stroje, prawdziwa, bajkowa scenografia, ale też trema i stres towarzyszące małym wykonawcom oraz oczekującym na widowni rodzicom. Trud przygotowań został jednak nagrodzony. Dzieci otrzymały kolorowe zabawki i pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.W tegorocznych występach małych aktorów wzięły udział „Jagódki” oraz „Wesołe Nutki” z montażem słowno-muzycznym „Jesienny wiatr tańczy walca”.

 

We wrześniu 2017 roku nasze Przedszkole obchodziło Jubileusz 50-lecia swojego istnienia.

Przedszkole powstało 17 września 1967 roku.

Placówką kieruje dyrektor - pani mgr Bożena Budaj.

Z okazji dnia KEN zorganizowałyśmy uroczystość, na którą zaprosiłyśmy  byłych pracowników.

Misją naszego przedszkola jest wychowanie dziecka - szczęśliwego, odpowiedzialnego, potrafiącego współdziałać w zespole, umiejącego rozwiązywać życiowe problemy.

Walory przedszkola to przede wszystkim jego korzystna lokalizacja, piękny ogród, duże, jasne sale, organizacja  zajęć dodatkowych dla dzieci oraz uroczystości rodzinnych.

Zespół doświadczonych i twórczych pedagogów wypracował doskonały program wychowawczo - edukacyjny dla dzieci w każdej grupie wiekowej. Nasze przedszkole posiada oddział integracyjny. Program wychowania przedszkolnego, który realizujemy w naszym przedszkolu wzbogacony jest także o programy autorskie naszych nauczycielek.

Na tę szczególną uroczystość wszystkie dzieci z przedszkola przygotowały program artystyczny.   Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się kronika przedszkolna.

 

 

"Kotki" oraz "Leśne Duszki" były na wycieczce. Spacerowały po ścieżce przyrodniczo-edukacyjnej "Do Bobra", utworzonej w 2004 roku przez Nadleśnictwo Mielec oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, której  celem jest podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa.

Przebieg ścieżki sprzyja aktywnemu spędzaniu czasu na łonie natury i pozwala poznać ciekawe zakątki lasów leśnictwa Cyranka oraz ich mieszkańców- bobra europejskiego. Cała trasa ma długość 3,5 km. Na tablicach przystankowych znajdziemy wiadomości o bobrach, a tablice między poszczególnymi przystankami opisują rośliny występujące w tych lasach. Pierwszy przystanek przypomina historię bobra. Na drugim i trzecim przystanku mamy okazje poznać się z wyglądem oraz życiem bobra. Piąty przystanek pokazuje stołówkę bobrów, w której nie brakuje roślin wodnych, kory oraz liści drzew. Na szóstym przystanku przyglądamy się miejscu bytowania bobrów, ponieważ zobaczyć je jest trudno, gdyż są bardzo płochliwymi stworzeniami, aktywnymi głównie nocą. 

Czy podobało się naszym przedszkolakom? Zapraszamy do galerii zdjęć:

 

 

W dniu 4.10.2017r.  przedszkolaki z grupy "Jagódki" i "Wesołe Nutki" brały udział  w wycieczce do Nowej Dęby. Dzieci miały okazję zwiedzić  Muzeum  Bombki Choinkowej. Wnętrze Muzeum zdobiły tysiące ręcznie wykonanych bombek i choinki przystrojone w różnych stylach, np. staropolskim,  norweskim czy wiktoriańskim. Pani Przewodnik, w bardzo ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o wspomnianej tematyce wystrojów choinkowych. Przedszkolaki obejrzały proces wytwarzania bombek choinkowych:  dmuchanie, malowanie, ręczne zdobienie oraz suszenie. Dzieci wzięły również udział w warsztatach własnoręcznego ozdabiania bombki oraz otrzymały bombki choinkowe  ze swoim imieniem. Zapraszamy do galerii zdjęć:

 

 

 Powitanie jesieni.

 
 

We wrześniu nasze przedszkole odwiedziła  Pani Policjantka. Podczas spotkania z dziećmi rozmawiała o bezpieczeństwie. Wyjaśniała , jak bezpiecznie dotrzeć do przedszkola i radziła, w jaki sposób przechodzić przez jezdnię. Uświadamiała także dzieciom, jak ważne jest podróżowanie dziecka w foteliku samochodowym oraz noszenie przy odzieży elementów odblaskowych.Milusińscy otrzymali wskazówki, jak zachować się w sytuacji spotkania osoby obcej, a także przypomniała o numerach alarmowych i o tym, kiedy należy z nich korzystać. Zaprezentowała również elementy umundurowania wykorzystywane w służbie policyjnej. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego i bezpiecznej zabawy przedszkolaki wręczyły Pani policjant pamiątkową laurkę.

 

 

13 września 2013 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę w sprawie ustanowienia dnia 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Inicjatywa powstania tegoż święta wyszła od dyrektorów łódzkich przedszkoli. Od tej pory co roku wszystkie dzieciaki z przedszkoli świętują swój dzień, który posiada nawet swój własny hymn.
Nasze przedszkole również przygotowało różne atrakcje dla swoich małych podopiecznych. Oprócz mnóstwa niespodzianek i drobnych upominków wręczonych przez panią dyrektor , dzieci mogły właśnie w tym dniu przyjść do przedszkola w bajkowym stroju. Panie zadbały o to, aby zajęcia były atrakcyjne i wywołały na buziach przedszkolaków mnóstwo uśmiechu. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Było wesoło i kolorowo. Przedszkolaki przypomniały sobie również o swoich prawach - tak
ważnych w życiu każdego człowieka - a także o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania się . Na zakończenie panie złożyły dzieciom życzenia i wręczyły każdemu odznakę Przedszkolaka.

Trudno jest opisać jaka radość zapanowała w tym dniu u nas w przedszkolu, dlatego też zapraszam do obejrzenia fotokroniki. Zobaczcie to sami!

 

 

Odwiedzający

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.